A DJI legújabb drónja az M30 zuhogó esőben is képes repülni - és saját robotdokkolóval rendelkezik

A DJI legújabb drónja az M30 zuhogó esőben is képes repülni - és saját robotdokkolóval rendelkezik
Bár a DJI Matrice 30 Enterprise nem egy hobbi drón...

A legtöbb drónt nem szeretnétek komoly felhőszakadásban vezetni, még a DJI ipari minőségű drónjait sem. A mai napig a DJI legmodernebb eszköze az M300 RTK volt, egy olyan drón, amely a tesztvideókban elviselte az esőt, de a havazásban és erős esőben továbbra sem lehetett használni. A DJI időjárásálló-minősítése azonban javult - a bejelentett új DJI M30 Enterprise kifejezetten készen áll "heves esőre, erős szélre, nagy magasságra, sőt, jeges és havas körülmények között is -20 °C-tól 50 °C-ig".


Az M30 por- és vízvédelem szempontjából IP55-ös besorolással rendelkezik, szemben az M300 RTK IP45-ös besorolásával.

 

Az M30 hordozhatóbb is, mint a vállalat gyakorlatilag bármely más ipari drónja - elég kicsi ahhoz, hogy elférjen egy nagy hátizsákban vagy egy kis gurulós táskában -, önrögzítő karjai a helyükre pattannak, és egy gombnyomással összecsukhatók, ahelyett, hogy minden egyes karját ki- és becsavarni kellene, mint a korábbi Matrice modelleknél.
Bár a 8,2 kilós drón még mindig az ipari UAV-kra jellemző csőszerű karokkal rendelkezik, a kialakítás sokkal közelebb áll a Mavic szériához, amely segített a DJI-nek uralni az összecsukható drónok kategóriáját.


Összehajtva

 

A maximális 41 perces repülési idő azt jelenti, hogy az M30 nem a leghosszabb ideig repülő drón a Matrice családban, de a DJI más módon használja ki adottságait - végre bemutatta a saját robotdrón megoldását a teljesen autonóm küldetések végrehajtásához, amely elég kicsi ahhoz, hogy egy kisteherautó hátulján működjön.


Dokkoló állomás

 

A DJI Dock saját beépített időjárás-állomással, megfigyelő kamerákkal, antennákkal, 25 perces automatikus gyorstöltéssel rendelkezik, és akár 7 kilométeres távolságig is képes támogatni a drón küldetését, bár itt érdemes megjegyezni az apró betűs részt:

A DJI Dockot a vonatkozó törvényeknek és előírásoknak megfelelően kell használni, és a fejlett funkciói még nem használhatók olyan joghatóságok területén, ahol az emberi pilótának a drón látóterében kell maradnia, vagy a drón fizikai irányítását egy vezérlővel a kezében kell fenntartania.

A dokkolónak külön áramellátásra és internet-hozzáférésre van szüksége, valamint van egy belső akkumulátor is az áramkimaradások esetére, és támogatja a 4G dongle-t (bizonyos régiókban érhető el csak a funkció).

Ami a kamerát illeti; az M30-nak valójában két modellje van: az M30 és az M30T. Hagyom, hogy a DJI elmagyarázza:

Az M30-as modell egy 48 megapixeles 1/2'' CMOS szenzoros zoomkamerát integrál 5×~16× optikai és 200× digitális zoommal, egy 12 megapixeles nagylátószögű kamerát, 8k fotó 4K/30 fps videofelbontást, valamint egy lézeres távolságmérővel, amely akár 1200 méteres távolságban lévő tárgyak pontos koordinátáit is képes megadni. Az M30T további 640x512 px-es radiometrikus hőkamerával rendelkezik.

A hatirányú akadályelkerülő szenzorral felszerelt M30 drón az M300 RTK hárompropelleres vészleszállási funkcióját is megkapta.

Az M30 ára 10 000 dollárról indul, ugyanúgy, mint az M300 RTK, és mind ez, mind a 14 000 dolláros M30T egy teljesen újratervezett RC Plus vezérlővel rendelkezik, amely nagyobb, 7 hüvelykes képernyővel (5,5 hüvelykről) és IP54-es védettséggel rendelkezik, amely lehetővé teszi az esőben való használatot, miközben megtartja a cserélhető külső akkumulátort. Két drón akkumulátor és egy tok tartozik a csomaghoz. Októberben érkezik egy új DJI FlightHub 2 repülésmenedzsment szoftvercsomag is a DJI ipari drónjaihoz, valamint egy Zenmuse H20N "csillagfényes hibrid éjjellátó szenzor", amelyet a régebbi M300 RTK-hoz lehet majd hozzáadni.

 

Forrás: theverge.com