III. Drónkonferencia élménybeszámoló

III. Drónkonferencia élménybeszámoló
Hosszú kihagyás után újra megrendezték a legnagyobb hazai drónos eseményt! A III. Drónkonferencián jártunk
 

Az éves Drónkonferencia mindig kiemelt eseménynek számít drónos körökben. Immár harmadik alkalommal gyűltek össze a szakma legtapasztaltabbjai, hogy együttes erővel találjanak megoldást az iparágaikban megjelenő kihívásokra. A résztvevők számos területről érkeztek, úgymint a rendvédelem, ipar, távközlés, kutatás-mentés, valamint a mezőgazdaság - ami összeköti őket, az pedig a dróntechnológia.


Ez volt az első alkalom, hogy a CZI termékeit bemutathattuk a hazai nyilvánosságnak. A CZI egy dinamikusan fejlődő gyártó, aki kiegészítők széles palettáját kínálja a különböző ipari DJI drónokhoz. Ilyen például a képen is látható infravörös lézeres zoom keresőlámpa és az áramvonalas hangszóró.

 

A MyActionCam csapata ezen az izgalmas, innovatív eseményen vett részt idén Balatonalmádiban. A Drónkonferenciát - 3 év kihagyás után - 3. alkalommal rendezte meg az MBF (Magyar Biztonsági Fórum), közel 150 hazai szakember számára, a főszerepet pedig az ipari és mezőgazdasági drónmegoldások kapták. A rendezvény aranyfokozatú támogatójaként a kiállítói tér mellett a tervezett bemutatókon és az előadók között is helyt kaptak megoldásaink és munkatársaink.

Ügyvezetőnk, Damak Ferenc a DJI legújabb fejlesztéséről, a DJI Dock-ról tartott prezentációt. Ez az autonóm drón dokkoló állomás egy új fejezetet nyit az ipari drónok történetében, azáltal, hogy lehetővé teszi a távoli drónműveletek teljesen automatizált végrehajtását, akár szélsőséges időjárási körülmények között is. Az úgynevezett drónfészek kitűnően alkalmazható védelmi, biztonságtechnikai, építőipari és állapotfelmérési feladatokra számos különböző területen, mint például bányákban, naperőműveknél és más nagy területű objektumok (pl. építkezések) esetében. Régiónkban elsőként mi mutattuk be ezt az egyedülálló DJI ipari drónmegoldást, ami várhatóan a harmadik negyedévtől kerül kereskedelmi forgalomba. Ez a technológiai újdonság egyet fog jelenteni a gyorsabb, hatékonyabb és gazdaságosabb munkavégzés lehetőségével.

Ezen a ponton jogosan merülhet fel a kérdés az olvasóban: és repültetek is vele?

Természetesen a konferencia egyik fénypontja a DJI Dock lett volna akció közben. Bármennyire jó alkalom lett volna a viharos szél és eső a Dock időjárásállóságának demonstrálására, a tervezett bemutató helyszínét, a hajmáskéri nullponti lő- és gyakorlóteret, kedden lezárták a látogatók előtt a rossz időjárás miatt.

Azonban biztosíthatjuk az érdeklődőket, hogy lesz esőnap – a bemutatót a közeljövőben pótolni fogjuk.

A második napon kerekasztal beszélgetésen vettünk részt a szakma szakértőivel a drónok mezőgazdasági felhasználásáról. Hazai, valamint nemzetközi gyakorlati- és piaci tapasztalatokat, valamint kutatási irányokat is hallhattunk a precíziós gazdálkodás, növényvédelmi és monitoring drónfelhasználásról a kerekasztal résztvevőitől.

Nagyon izgalmas volt a különböző nézőpontokból megosztani tapasztalatokat és ötleteket, illetve rávilágítani, hogy a jogszabályi háttérnek fontos lenne a technológiai fejlődését lekövetnie, hogy megfelelően tudja támogatni a gazdálkodások hatékonyságának növelését. 

Az előadásokon, bemutatókon és szórakoztatóprogramokon túl volt egy nemes cél is, amiért összegyűltünk: a jótékonysági tombola keretében szép összeget sikerült összegyűjteni a HUBA Rescue 24 kutató-mentő csapatnak, így közelebb kerülhettek ahhoz, hogy legyen egy saját hőkamerával felszerelt kutatódrónjuk, ami bizonyos helyzetekben gyorsabbá és hatékonyabbá teszi a kutató-mentő munkát.

Számos előadást és kerekasztal beszélgetést hallhattunk ebben a két napban, rengeteg gondolattal és újítással. Az esemény során különös figyelmet fordítottak olyan kérdésekre, mint hogyan lehet hatékonyabban azonosítani a pilóta nélküli légi járműveket, és ami talán még fontosabb, védekezni ellenük. Szó esett arról is, hogy a drónpilóták képzését nem lehet elég korán kezdeni. Gyerekkorban sokkal gyorsabban vagyunk képesek megtanulni azokat a finommotorikus mozgásokat a kontrolleren, amik egy drón precíz irányításához szükségesek - a kor előrehaladtával ez a folyamat egyre hosszabbodik.
Több iparági képviselőben is megfogalmazódott az igény a gyakorlati drónpilóta képzésre, és hangsúlyozták annak fontosságát. A Légtér.hu hivatalos drónpilóta képzési partnereként természetesen mi is azon vagyunk, hogy minél több pilóta szerezhessen nálunk magabiztos gyakorlati tudást, a legváltozatosabb iparágakban.

Az esemény kiváló fórumot teremtett a résztvevőknek, hogy közösen megtalálják a válaszokat ezekre a kérdésekre, és felvázolják a drónok ipari alkalmazásainak lehetőségeit. Jövőre újra találkozunk a drónos világ képviselőivel, az iparágak közötti együttműködés erősítésére és az innovatív megoldások kialakítására.

Igazán jó élmény volt számunkra, jó hangulat, nagy érdeklődés, csodás balatoni környezet, finom ételek, érdekes programok – jövőre újra találkozunk!

Galéria: